• DOLAR
  %-1,95
 • EURO
  %-1,51
 • ALTIN
  %-2,15
 • BIST
  %-0,97
MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN GÖNÜLLÜLERİNDEN SAÇ KESİM VE TASARIM ETKİNLİĞİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN GÖNÜLLÜLERİNDEN SAÇ KESİM VE TASARIM ETKİNLİĞİ

reklam"

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mobil Kuaför aracı, bu kezde Toroslar ilçesi Mevlana Mahallesi’ne park etti. Saç Kesim ve Tasarım Etkinliği ile Büyükşehir’in gönüllü kuaförleri,sosyoekonomik yönden dezavantajlı olan mahalledeki vatandaşlara kuaförlük hizmeti verdi. Gönüllü kuaförlerdenHanife Türker, İnsanlara dokunmayı seviyoruz. Ne zaman bize ihtiyaç varsa gelmeye hazırız” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle dar gelirli mahallelere ulaşan Mobil Kuaför aracı, bu kez yönünü Toroslar ilçesi Mevlana Mahallesi’ne çevirdi. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi öncülüğünde düzenlenen Saç Kesim ve Tasarım Etkinliği ile Büyükşehir Belediyesi’nin gönüllü kuaförleri, Mobil Kuaförde vatandaşlara saç kesim ve bakım hizmeti verdi.

Büyükşehir’in gönüllü kuaförleri araçta yerini aldı

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’ne bağlı Gönüllüler Şube Müdürlüğü’ne kayıtlı 4 kuaför, Mevlana Mahallesi’ndekikadın ve çocukların saçlarını kesti. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde faaliyet yürüten Kadın ve Çocuk Atölyesiönüne park eden Mobil Kuaför’e, mahalle sakinlerinin yanı sıra atölyede dikiş, nakış kursuna katılan kadınlar ve aynı atölyede kreş eğitimi alan çocuklar da geldi. Diledikleri gibi saçlarını kestiren kadınlar ve çocuklar, araçtan mutlu ayrıldı.

İnsanlara dokunmayı seviyoruz”

Büyükşehir’in gönüllü kuaförlerinden Hanife Türker, Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla dar gelirli vatandaşlara ulaşabildiklerini söyleyerek, “Kuaförlük yapıyoruz, bu işten de keyif alıyoruz. Bu tür etkinliklerde bulunmayı seviyoruz. İnsanlara dokunmayı seviyoruz. Ne zaman bize ihtiyaç varsa gelmeye hazırız. Gönüllüler Şube Müdürlüğü’nde kaydımız var, gönüllü üyeyiz. Her fırsatta yardımcı olmak istiyoruz. Belediyeye hizmet vermekten mutluyuz” dedi.

Kuaförlerimizden çok memnun kaldık

Gönüllü kuaförlerin verdiği hizmetten çok memnun kaldığını söyleyen Hatice Sönmez, Hizmetlerden yararlandık. Memnunuz, güzel geçti. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. İlgilerinden ve hizmetlerinden çok memnun kaldık” ifadelerine yer verdi.

Çok mutluyum saçlarımdan, çok sevdim

Kadın ve Çocuk Atölyesi’nin kreşinde eğitim gören İkra Sönmez, Mobil Kuaför’de saçlarını kestirdi. Saçlarını çok beğendiğini ifade eden minik İkra, “Gönüllü kuaförler geldi. Saçımızı kestiler, çok güzel kestiler. Çok mutluyum saçlarımdan, çok sevdim. Gönüllü gelen kuaförlere teşekkür ederim. Vahap Amca’ya çok teşekkür ederimdiye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM