• DOLAR
  %-0,12
 • EURO
  %0,48
 • ALTIN
  %-0,13
 • BIST
  %-1,30
Bahçeli: Elektrik ve doğalgaz fiyatlarının yıkıcı artışlarının önüne geçmek zorundayız

Bahçeli: Elektrik ve doğalgaz fiyatlarının yıkıcı artışlarının önüne geçmek zorundayız

reklam"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor.
Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Rusya ve Ukrayna’nın çatışmaya girmesi büyük risktir. Rusya Dışişleri Bakanı’nın dün yaptığı açıklama iyimserliği besleyen bir çıkış olarak görülmelidir. Rusya Ukrayna arasında çıkacak muhtemel olaylara en çok maruz kalacak olan ülke Türkiye’dir. Sayın Cumhurbaşkanımızın arabuluculuk görevi saygındır, değerlidir. Hayırlı sonuçlara vesile olması dileğimizdir.

Rusya’yla Ukrayna kutuplaşması yalnızca bu iki ülkenin sorunu olmaktan çıkmış, dünyanın kafa yorduğu, üzerinde düşündüğü bir numaralı gündem konusu haline gelmiştir.

Döviz kuru artınca fiyat etiketini artıranlar döviz inince aynı hızı göstermediler. Ekonomik ahlak toplum hayatına nüfuz etmek zorunda. Fırsatçılara göz açtırılmamalıdır, stokçuların üzerine gidilmelidir. Devlet üzerine düşeni yapmıştır, sorumluluk sırası ekonomik aktörlerde. Etiketleri düzenlemeyenlere ağır cezalar uygulanmalı.

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarının yıkıcı artışlarının önüne geçmek zorundayız.

Elektrik faturasındaki yüksek tutarlar vatandaşı rahatsız etmiştir. Elektriği satan dağıtım şirketleri olmayıp, tedarik şirketleridir. CHP’nin iddiaları asılsızdır, kriz çıkarmaya yöneliktir. Tedarik şirketlerinin tarifeleri Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenmektedir. Bu kurul tarife düzenlemesini yeni baştan ele almalıdır.

Elektriğin üretiminden dağıtımına kadar her aşama vatandaşın refahı gözetilerek takip edilmelidir. Faturaların istismar edilmesi sancılı siyaset aymazlığıdır. CHP Genel Başkanı’nın ‘Fatura ödemeyeceğim’ açıklaması, yasadışı eylemin, siyasi hezeyanın mahsulüdür, ödemezse elektriği derhal kesilmelidir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM