• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,23
 • BIST
  %-0,68
Bahçeli: Erdoğan’ın seçilmesi için yasal düzenleme yaparız, başarırız

Bahçeli: Erdoğan’ın seçilmesi için yasal düzenleme yaparız, başarırız

reklam"

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı ile ilgili konuştu. Bahçeli, “Cumhurbaşkanı’nın en az üç dönem seçilebilmesi amacıyla gerekli yasal düzenlemenin yapılmasına var gücümüzle çalışır, bunu da başarırız” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam Kampı’nın basına kapalı bölümünde değerlendirmelerde bulundu.

Anayasa’ya göre bir kişinin en fazla iki kez Cumhurbaşkanı seçilebileceğini için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zamanında yapılacak seçimlerde aday olamayacağı konuşulurken, Cumhur İttifakı’nın bu maddede değişiklik yapmaya tek başına gücü etmiyor. Erdoğan’ın adaylığına ilişkin konuşan Bahçeli, “Bizim cumhurbaşkanı adayımız nettir, o da sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanımızın tekrar aday olamayacağı iddiasının hiçbir temeli yoktur. Erdoğan’ın tekrar aday olmasının önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır” dedi.

“İnanıyorum ki, 2023 yılının Haziran ayında yapılacak seçimde Sayın Erdoğan açık ara farkla seçimi kazanacak ve Cumhur İttifakı da yeni bir zafere imza atacaktır” diyen Bahçeli, “Cumhurbaşkanı’nın en az üç dönem seçilebilmesi amacıyla gerekli yasal düzenlemenin yapılmasına var gücümüzle çalışır, bunu da başarırız. Hiç kimse bulanık suda balık avlamasın, kutuplaşmadan rant devşirmenin hevesine kapılmasın, Sayın Erdoğan’ın önünü keseceğini zannetmesin, ham hayal peşinde de koşmasın” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, şöyle devam etti:

“Bazı çevreler Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar aday olamayacağı yönünde husumetle pekişmiş karanlık propagandalarına şimdiden başlamıştır. Bir defa bu iddianın yasal ve anayasal hiçbir temeli, hiçbir nesnel gerçekliği yoktur. Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı’dır. Ve tekrar aday olmasının önünde de herhangi bir engel bulunmamaktadır. Şayet bu maksatlı ve mesnetsiz tartışma genişletilip, Sabih Kanatoğlu ve buna benzer kuşkulu isimler ortamı germeye kalkışırlarsa üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten kaçınmayız, çekinmeyiz, geri durmayız.”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM