• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
BSC Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Karakullukçu: İş insanları olarak ekonominin hızlıca toparlanmasını istiyoruz

BSC Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Karakullukçu: İş insanları olarak ekonominin hızlıca toparlanmasını istiyoruz

reklam"

Mersin-Yemekçilik, otel, tarım ve birçok alanda faaliyetleri olan ve bünyesinde 250 kişiyi istihdam eden BSC group’unYönetim Kurulu Başkanı genç iş insanı Tolga Karakullukçu, iş insanları olarak ülke ekonomisinin hızlıca düzelmesini istediklerini belirterek, çok artan zamların geri çekilmesi ve işverenlerin önündeki engellerin kaldırılmasını istediklerini söyledi. 

Türkiye’de son birkaç aydır dövizin hızlıca yükselmesi ve ardından üst üste gelen yüksek zamlar iş insanlarını da çok olumsuz etkiledi. Büyüme, yatırım ve istihdam için çabalayan iş insanları, ekonominin rayına oturması ve ekonomideki olumsuzlukların sona ermesini istiyorlar.

Birçok yerde Yemekçilik, otel, tarım ile birçok alanda faaliyetleri olan ve bünyesinde 250 kişiyi istihdam eden BSC group’un Yönetim Kurulu Başkanı genç iş insanı Tolga Karakullukçu, ekonomideki gelişmelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“ EKONOMİSİ GÜÇLÜ OLMAYAN ÜLKELER DIŞA BAĞIMLI OLURLAR”

İş insanları olarak son birkaç aydır ekonomide yaşanan sorunlardan dolayı kaygılı olduklarını belirten Karakullukçu, şöyle konuştu: ” İş dünyası olarak bizim belimizi asıl büken şey belirsizliktir. İş insanları olarak önümüzü görmek istiyoruz. İş dünyası, huzur, güven ve istikrar ortamının devamını ister, belirsizlikten hoşlanmaz. Dövizin kısa sürede anormal çok yükselişi biz iş insanlarını çok olumsuz etkilemişti. Bizi çok tedirgin etti. Dövizin ekonomik gelişmelere uygun bir hareketlilik yaşanmasını temenni ediyorduk ancak dövizin 8 buçuktan 18 buçuğa fırlaması piyasayı çok olumsuz etkiledi. 20 Aralık’ta dövizin düşmesi bir nebzede olsa bizleri biraz rahatlatmıştır. Bizler iş insanları olarak fiyat istikrarının sağlanmasını istiyoruz. Ekonomide istikrarın sağlanmasını arzuluyoruz. Ekonomi oturmadan hiçbir şeyin oturması çok zordur. Ekonomisi güçlü olmayan ülkeler dışa bağımlı olurlar. Birçok alanda özgür olamazlar. Ekonominin iyi bir yere gelmesi iş insanları olarak en büyük beklentimizdir.”

“ÜLKENİN KALKINMASI İÇİN HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALIDIR”

Son birkaç aydır ülkede ciddi bir enflasyonun yaşandığına dikkat çeken Karakullukçu, şöyle devam etti; “Dövizin artmasını gerekçe gösterip ürünlere yüksek zamlar getirenler dövizin düşmesiyle zamları geri çekmediler. Akaryakıt, gıda ve konut başta olmak üzere hemen hemen tüm sektörlerde ciddi zamlarla karşı karşıyayız. Ülkede şu an ciddi bir enflasyon yaşanıyor. Bu enflasyon biz iş insanlarını çok kaygılandırıyor. Bizi de çok olumsuz etkiliyor. Enflasyonun uçması vatandaşı perişan ediyor. Esnafı da perişan ediyor. Ürünler çok zamlanınca esnaf da işverenler de tüketicilere müşterilere yansıtmak durumunda kalıyor. Böyle olunca ister istemez esnafın işverenlerin cirosu düşüyor. Ülkemizin biran önce bu enflasyon krizinden kurtulması gerekiyor. Enflasyonun düşmesiyle herkese rahat bir nefes alacaktır. İş insanları olarak kurun normal seviyeye gelmesini istediğimiz kadar enflasyonun da çok düşmesini istiyoruz. Zamların düşmesini istiyoruz. Bunların olması için hükümet, muhalefet ve tüm partilerin birlikte hareket etmelerini istiyoruz. Ülkenin kalkınması için herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Hepimiz bir gemideyiz. Ülke kalkınırsa hepimiz kalkınırız, kötüye giderse ise hepimiz olumsuz etkileniriz.”

“ İŞ İNSANLARIN ÖNÜ AÇILMALI KREDİ DESTEĞİNDE BULUNULMALI”

İşverenlere yönelik kolaylıkların sağlanmasını talep eden Karakullukçu, “İşverenlere devlet kamu bankaları aracılığıyla düşük faizlerle krediler vermelidir. Teşvikler sağlamalıdır. Devlet işverenin elini güçlendirmelidir. İşverenlere katkı sunmalıdır. İş insanlarına devletin tüm birimleri yardımcı olmalıdır. Yasalar ve yönetmelikler iş insanlarına sorun yaratmamalıdır.” Diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM