• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,30
 • ALTIN
  %0,82
 • BIST
  %-5,52
CHP’li vekiller, 15 Temmuz’u andı: O gün durduğumuz yerdeyiz

CHP’li vekiller, 15 Temmuz’u andı: O gün durduğumuz yerdeyiz

reklam"

CHP’li vekiller, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, TBMM 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda şehitler anısına saygı duruşunda bulundu.

KILIÇDAROĞLU: MİLLETİMİZE BORCUMUZDUR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Hain terör örgütünün demokrasiye ve millete kastetmesinin üzerinden 5 yıl geçti. #15Temmuz’un tüm karanlık noktalarını ortaya çıkarmak, o gece devleti sokaktan toplayan milletimize borcumuzdur. 251 şehidimizi de FETÖ’nün devlete sızmasına göz yumanları da asla unutmayacağız!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP’li vekiller, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, TBMM 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda şehitler anısına saygı duruşunda bulundu, karanfil bıraktı. Özel, yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

DEMOKRASİNİN YANINDA SAF TUTTUK

– Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak, grubumuz adına 9’umuz o gecede Meclis’te de bulunan milletvekilleri ve grubumuzdaki milletvekillerimizle birlikte 251 şehidimizin hatıraları önünde saygıyla anıyoruz. 2196 gazimizi bir kez daha minnetle anıyoruz. 5 yıl önce Meclisin kapalı olduğu bir akşamda, birkaç saat içinde, Meclise karşı, demokrasiye karşı darbe girişimi olduğunu anladığımız, milletimizin, ülkemizin, siyasi partilerin hep birlikte püskürttüğü bir darbe girişimiyle karşılaştık.

– Bu darbe girişiminden haberdar olduğumuz anda, partimizin Ankara’da bulunan bütün milletvekilleri genel merkezde bir araya geldik. Cumhuriyeti kuran, Meclisi açan partinin her darbenin öncelikli hedefi olan Meclise sahip çıkmasının en doğru yaklaşım olacağını kararlaştırdık. Meclis’e geldik. Diğer siyasi partilerdeki mevkidaşlarımızla kurduğumuz irtibat, Mecliste olağanüstü bir oturum gerçekleştirme konusunda mutabakata dönüştü. İrtibat kuramadığımız İstanbul’a doğru havada olan genel başkanımız yere indiğinde, düşüncemizi ifade ettiğimizde, kendisinin de ilk fırsatta Meclis’e geleceğini, demokrasinin yanında saf tutacağımızı bildirdi.

DARBE GİRİŞİMİ KARŞITI BİLDİRİ SIĞINAKTA YAZILDI

– 100 yıllık bir partinin seçimleri kazandığı, kaybettiği, darbelere teslim olmadığı, her darbeden zarar gördüğü yönündeydi o günkü değerlendirmemiz. Her darbenin hedefi iktidarlardır. Ancak hem ülkenin hem dünyanın kamuoyu döner muhalefete bakar, ana muhalefetin gözünün içine bakar. O gün yapılacak ilk demokratik seçimlerde milletimiz başka bir görev verene kadar ana muhalefet partisi olduğumuzu, seçilmişlerin ve parlamentonun arkasında, darbenin karşısında olduğunu söylemiştik.

– Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bugünkü genel başkanı Tayyip Erdoğan, sayın genel başkanımıza açtığı teşekkür telefonuna yakından şahit olmuş birisi olarak, genel başkanımızın grubumuza iletilmesi istenen teşekkür ve övgülere karşı, meclisi kuran partinin meclise sahip çıktıktan sonra bir teşekküre gerek olmadığını ifade etmesine yakından şahit olmuştum. Mecliste devam eden süreçte partimize duruşundan dolayı Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yetkililerinin kullandığı ifadeleri büyük bir memnuniyetle ve aynı şekilde mukabele ederek değerlendirmiştik. Ertesi gün okunacak darbe bildirisini (Darbe girişimi karşıtı bildiri) sığınakta yazmıştık.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM