• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %0,35
 • BIST
  %-0,68
DEVA Partisinde ‘İş Başa Düştü Eğitimleri’ Devam Ediyor

DEVA Partisinde ‘İş Başa Düştü Eğitimleri’ Devam Ediyor

reklam"

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Merkez Kadın Politikaları Başkanlığı tarafından hazırlanan “İş başa Düştü” projesinin Kooperatifçilik ve Girişimcilikeğitimlerinin ikincisi gerçekleştirildi.

DEVA Partisi Mersin İl Teşkilatında kadınlara yönelik gerçekleştirilen eğitimlerde İl Kadın Çalışmaları Başkanı Songül Abdan ve Yenişehir İlçe Yöneticisi Süreyya Kocadağ tarafından; Kayıtlı istihdam dışında kalan, evlerinde kendi emekleriyle yada küçük kadın gruplarıyla birlikte üretim yapan kadınların emeklerinin ekonomik değer olarak karşılık bulması için Kooperatifçilik ve konularında eğitimler verilerek bilgilendirmeler yapıldı.

“İş Başa Düştü” projesi ile Mersin olarak tüm il ve ilçe teşkilatlarında görev alan kadınlara eğitim verdiklerini ifade eden İl Kadın Çalışmaları Başkanı Songül Abdan, “Bu eğitimle istihdam dışında kalan ve kendi imkânlarıyla üretim yapan kadınlarımızın emeklerini değerlendirmelerinde rehber olmayı amaçladık.

Deva Partisi Genel Merkez Kadın Politikalarının hazırlamış olduğu ‘İş Başa Düştü’ projesi ile; kayıtlı istihdam dışında kalan, evlerinde kendi emekleriyle ya da küçük kadın gruplarıyla birlikte üretim yapan kadınlarımızın, emeklerinin ekonomik değer olarak karşılık bulması için Kooperatifçilik ve Girişimcilik konularında il başkanımız ve Yenişehir ilçe teşkilatımızdan Süreyya hanımla birlikte eğitimler vererek rehber olmak istiyoruz” dedi.

Kadınların ülke ve aile ekonomisine katkı sağladıklarının altını çizen Abdan, “Bireysel veya ortaklaşa iş kurmak için yola çıkmış, yola çıkmayı düşünen, üreten kadınlarımıza bilgi ve cesaret konusunda DEVA olabilmek, kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, ürettikleri fikirler veya ürünleri kazanca çevirebilmeleri için yürüdükleri yolda yalnız olmadıklarını onlara hissettirmek istedik. Bu duygu ve düşünce ile kadınlarımızın varoluşuna hizmet etmeyi amaçlayarak DEVA KADIN da diyoruz” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM