• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,30
 • ALTIN
  %0,82
 • BIST
  %-5,52
Engellere karşı pedal çevirdiler

Engellere karşı pedal çevirdiler

reklam"
Mersin Yenişehir Belediyesi, Mersin Bisiklet Derneği (MERBİSDER) ve Türkiye Görme EngellilerDerneği Mersin Şubesi ile birlikte engellere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bisiklet turudüzenledi.
Görme engelli bireylerin katılımıyla, iki kişinin pedal çevirerek kullanabildiği çift kişilikbisikletler olan tandemlerle şehir turu yapıldı.Mersin Yenişehir Belediyesi, MERBİSDER ve Türkiye Görme Engelliler Derneği Mersin Şubesi “Pedalaengel yok” sloganıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı.Gönüllü bisikletçilerin kaptanlığında tandem bisikletlerle yapılan etkinlikle görme engelli bireylerengellere karşı pedal çevirdi. Farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinliğe vatandaşlarda bisikletleriylekatıldı.
Görme engelli bireyler Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda başlayan bisiklet turuyla Yenişehir sınırlarıiçerisinde kilometrelerce pedal çevirdi. Yenişehir’i engelli bireyler için erişilebilir bir kent halinegetirmek için çalışmalarını sürdüren Mersin Yenişehir Belediyesi, engelli bireylerin sosyal yaşamdaaktif olarak yer alabilmelerini sağlayacak etkinlikler de düzenlemeye devam ediyor.
Yaşamın heralanında engelli bireyler için engelleri ortadan kaldıklarını ifade eden Yenişehir Belediye BaşkanıAbdullah Özyiğit, en büyük engelleri farkındalık oluşturarak aşabileceklerini söyledi.Demir “Sadece 3 Aralık’ta değil, hep hatırlanmayı istiyoruz.”Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e destekleri nedeniyle teşekkür eden Türkiye GörmeEngelliler Derneği Mersin Şube Başkanı Raif Demir, “Daha önce de Mersin Bisiklet Derneğimizle 10Kasım’da Ata’ya saygı etkinliği düzenlemiştik. Bugün de 3 Aralık Dünya Engelliler Günüçerçevesinde yine bir farkındalık etkinliği yapmak istedik.
Çünkü,3 Aralık Dünya Engelliler Günükutlanılacak bir gün değil, farkındalık yaratılacak bir gün. Bu yüzden biz de bu etkinlikte buluştuk.Yenişehir Belediyemiz de destek verdi, Belediye Başkanımıza ve MERBİSDER Başkanımıza dateşekkür ediyoruz. Türkiye Engelliler Derneği Mersin Şubesi olarak hep birlikteyiz. Bu tür etkinlerdeyine buluşacağız. Ve son olarak sadece 3 Aralık’ta değil, hep hatırlanmayı istiyoruz.” dedi.Kutlama değil, farkındalık!Güzel duygular içerisinde olduklarını söyleyen MERBİSDER Başkanı Süleyman Uygun“3 Aralık DünyaEngelliler Günü’nde kutlama yapmıyoruz, farkındalık yaratmak için MERBİSDER olarak TürkiyeEngelliler Derneği Mersin Şube Başkanımız Raif Demir ve Yenişehir Belediye Başkanımız AbdullahÖzyiğit işbirliğiyle bugün bir bisiklet turu gerçekleştireceğiz. 5 görme engelli hemşehrimizle şehirturu yapacağız. Hep birlikte güzel duygular içerisindeyiz. Katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz.”İfadelerini kullandı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM