• DOLAR
  %-0,10
 • EURO
  %-0,71
 • ALTIN
  %-0,56
 • BIST
  %0,33
Kayıp silahların akıbeti Selim Temurci: Böyle bir şey varsa birileri beni kandırmış

Kayıp silahların akıbeti Selim Temurci: Böyle bir şey varsa birileri beni kandırmış

Eski AKP İstanbul İl Başkanı ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, İpek Özbey ile Gündem Özel’de 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında dağıtıldığı iddia edilen silahlara ilişkin konuştu.

Temurci, “İşin en tepesinde, o ilin İl Başkanı, İl Gençlik Kolları Başkanı bu işin içindeyse şayet siz kendinizi kandırılmış hissetmez misiniz?” diye konuştu.

Temurci şunları söyledi:

Peker’in açıklamaları ile ilgili şunu ifade ettim. O haberden neredeyse 36 saat geçti ben bir mesaj hazırladım. “Benim İl Başkanlığım döneminde böyle bir şey gerçekleştirilemez” yazıyordu. Siyasi olarak farklı yerlerde bulunabiliriz ama benim buradaki kızgınlığım şuna orada 2016 Ağustos yazıyor. 15 Temmuz’dan sonra demokrasiye sahip çıkan milletin ve siyasi liderlerin, 15 Temmuz eğer FETÖ açısından başarısız olduysa en temelindeki faktörlerden birisi iktidarı ile muhalefeti ile herkes karşısında durmasıdır.

Biz buna hazırlanırken, birileri yasadışı yollarla benim gençlik kolları başkanıma, “Al bu silahları dağıtın insanlara” denmişse, gençler silahlandırılmaya çalışılmışsa bu 15 Temmuz’un ruhuna aykırı bir şeydir. O gece İstanbul’da ve Türkiye’de sokağa indirdiğimiz millet karakollarımızı korudular. Polisimizle birlikte darbecilere karşı durdular. Oralarda silahlar birilerinde olmuş olabilir ona bir şey diyemem ama  bu iş bittiğinde devlete ait birinde bir silah varsa o teslim alınır.

Ben o gece ile ilgili bir şey söyleyeyim. O gece tüm vatandaşı sokağa davet eden biri olarak ben sokağa çıktığımda, o gecenin en ateşli saatlerinde yürürken belimde silahım yoktu. Bu millet belinde silah olduğu için darbeyi engellemedi.  Gazimiz Ahmet Onay çıkıp bu konuyla ilgili olarak, “Ben oradaydım. Araçlar da doğrudur, o insanlarda oradaydı” demeseydi biz bunu konuşmuyorduk.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM