• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,30
 • ALTIN
  %0,82
 • BIST
  %-5,52
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adaylığı isteyen kimseye olumlu yanıt vermedim

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adaylığı isteyen kimseye olumlu yanıt vermedim

reklam"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Murat Yetkin’in sorularını yanıtlarken Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin “Adaylık isteyen kimseye olumlu yanıt vermedim” ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘partiler ile ilişkisi olmayan, kamuoyunda hiç bilinmeyen bir Cumhurbaşkanı adayı üzerinde çalışmalar yürütüldüğü’ iddiasına ilişkin konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Öyle bir şey yok. Doğrusu çok kişi geliyor. İş dünyasından, eski politikacılardan, bürokratlardan, başka kesimlerden… Rapor yazıp getirenler, özgeçmiş bırakanlar oluyor. Böyle bir beklenti var. Sanıyorum diğer liderlere de gidenler var” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı adayına ‘Millet İttifakı’ olarak karar vereceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Henüz Sayın Meral Akşener ile olsun, görüştüğümüz diğer liderlerle olsun adayın kim olması gerektiği konusunda bir konuşmamız olmadı” dedi.

Öte yandan Kılıçdaroğlu, Gazeteci Murat Yetkin’in “Peki, gelenlere ‘Olmaz’ deyip söylentilerin önünü kesme yoluna neden gitmiyorsunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Birincisi, kimseye ‘Sen olmazsın’ ya da ‘olamazsın’ demiyorum. Adaylık isteyen kimseye olumlu yanıt vermedim. Çünkü Millet İttifakı olarak belki de bir liderin önerisi o isimlerden birisi olabilir. O yüzden ben ‘olmaz’ deme hakkını tek başıma kendimde görmüyorum. İkincisi, böyle bir negatif dil kullanmak benim doğama aykırı. Ama ben kimseye olumlu bir yanıt vermiş de değilim. Defalarca adayı birlikte belirleyeceğimizi söyledim, söylüyorum.”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM