• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %-0,05
 • ALTIN
  %-1,12
 • BIST
  %-0,10
LGS sonuçları açıklandı!

LGS sonuçları açıklandı!

LGS sonuçları, MEB tarafından erişime açıldı. Milyonlarca öğrenci tarafından beklenilen LGS sonuçları TC kimlik no ile sorgulanabiliyor. Merkezi Sınavın her iki oturumundaki tüm sorulara doğru cevap veren 97 öğrenci iki oturumda da tüm sorulara doğru yanıt verdi. Açıklanan LGS sonuçları neticesi ile Merkezi Sınavın her iki oturumundaki tüm sorulara 97 öğrenci doğru yanıt verdi. İşte 2021 LGS sonuçları ve sınava dair detaylar…

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sistemi için sonuçları açıldı. İyi bir lisede okumanın hayalini kuran öğrenciler bir sonraki adımda tercih heyecanını yaşamaya başlayacak.

LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS sınav sonuçlarını http://sonuc.meb.gov.tr/ adresinden açıklandı. Öğrenciler, istenilen bilgileri girerek LGS sonuçlarını öğrenebilecek.

97 ÖĞRENCİ “FULL” ÇEKTİ

– LGS kapsamındaki merkezi sınava 36 farklı ilden katılan 97 öğrenci, tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı.

– 1 milyon 38 bin 492 öğrencinin girdiği LGS kapsamındaki merkezi sınava katılım oranı yüzde 83 oldu.

LGS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Sınav sonuçlarını öğrenen öğrenciler, yayımlanacak Tercih Kılavuzu’nda yer alan kurallara göre tercih işlemlerine başlayabilecek. Tercih işlemi kılavuzda belirtilen tarihler arasında öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktı

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM