• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,51
 • ALTIN
  %-0,76
 • BIST
  %-1,37
MESKİ, ‘22 MART DÜNYA SU GÜNÜ’ KAPSAMINDA SU TASARRUFU EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ

MESKİ, ‘22 MART DÜNYA SU GÜNÜ’ KAPSAMINDA SU TASARRUFU EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ

reklam"

MESKİ, “22 Mart Dünya Su Günü” kapsamındaöğrencileresuyun önemi, su döngüsü, su kirliliği, suyun hayatımızdaki yeri ve su tasarrufu konulu geniş kapsamlıeğitimler veriyor. Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar tüm ilçelerde gerçekleştirilen eğitimlerle su kullanımı konusunda bilinçli ve çevreye daha duyarlı bireyler yetiştirilmesiamaçlanıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, “22 Mart Dünya Su Günü” kapsamında “Yeraltı Suyunu Görünür Yapmak” temasıyla ilk ve ortaokul düzeyindeki öğrencileresu tasarrufu eğitimleri veriyor. Anamur’dan Çamlıyayla’yakadar verilen eğitimlerle öğrencilere su tasarrufu ve çevrebilinci aşılanıyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’inöncülüğünde yatırımlarını her geçen gün artıran MESKİ, hayatın kaynağı olan suyun verimli kullanılmasına ve azalan su kaynaklarına dikkat çekmek için Mersin’in 13 ilçesinde eğitimler vermeye devam ediyor. Yapılan eğitimler sayesinde küçük yaştaki çocuklara bilinçli su tüketimisu tasarrufu ve çevre bilinci kazandırılıyor.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine tasarruf ve çevre bilinci benimsetiliyor

MESKİ, Mersin’in tüm ilçelerinde ilk ve ortaokul öğrencilerine, suyun önemi, su döngüsü, su kirliliği, suyun hayatımızdaki yeri ve su tasarrufu konularını içeren kapsamlı bir sunum gerçekleştiriyor. Sunumla birlikte yapılan soru-cevap ve sohbet bölümü ile konunun öğrenciler için daha akılda kalıcı ve verimli olması sağlanıyor.

Öğrenciler, sunumdan sonra Berdan İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde çekilen, sözü ve bestesi MESKİ personeline ait olan; O’nun Adı MESKİ’ isimli şarkının klibini izliyor. Sunumun ardından MESKİ’nin ‘Gezici Su Analiz Laboratuvarı’ aracında sudan örnekler alarak inceleyen öğrenciler, suyla ilgili deneyler yapma fırsatı buluyorMESKİ, eğitimleriyle su kirliliği ve kuraklık sorunları konusunda farkındalık yaratırken, yerel su kaynaklarını korumanın önemini öğrencilere benimsetmeyi amaçlıyor.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM