• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %-0,31
 • BIST
  %-1,65
Şenol Güneş geleceği ile ilgili konuştu: Kulüp takımı istemiyorum

Şenol Güneş geleceği ile ilgili konuştu: Kulüp takımı istemiyorum

EURO 2020’ye gruplarda veda eden Milli Takım’da teknik direktör Şenol Güneş, basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor…

A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş’in açıklamaları şu şekilde:

Başlarken yeni bir heyecanla başlamıştık. Yoğunluk vardı, pandemi girmeden görüşmeler için imkan buluyorduk ama pandemi varken bu kadar yoğunluk bulamamıştık. Bugünkü kalabalığa sevindim. Aynı geminin içindeyiz. Birlikte olmanın en güzel yol olduğunu düşünüyorum. Bilgilendirme toplantısı olacak. İlk döndüğümüz gün de bunu yapabilirdim ama gündemler farklıydı. Zamana yayıp durum tespitini daha sağlıklı yapmak istedik ekibimle ve başkanımızla. Kamuoyunda oluşan fikirlerin de bizim için önemli olduğunu biliyorum. Eleştiriler de olmuştur, hakaretler ve yalan haberler de olmuştur. Yalan haber ve hakaretleri bir kenara bırakıyorum.

‘Öz güven kaybı oldu’

”Saydığınız nedenlere katılıyorum. İtalya maçındaki oyunumuzun başında sorun yoktu ama sonra mahkumiyete döndü. Bu nedenle değişiklik de yaptım. Maç bittiğinde İtalya’nın da dinamik ve iştahlı oluşu bu sonucu getirdi. Favori takımlar arasında değiliz ama favoriler arasına girmek istiyoruz demiştim. İtalya maçını kazanırsak önümüz açılır diye düşünüyorduk ama oyuncular alınan sonuçtan olumsuz etkilendiler. Öz güven kaybı oldu. EURO 2020’de ezildik”

‘Çalışmamızın karşılığını alamadık’

“Özeleştiri yapacak olursam; tüm analizleri oyunculara görüntülü ve raporlu bir şekilde gönderdik. Çok emek verdiğimiz bir hazırlık dönemi geçirdik ama karşılığını alamadık, bu da bizi çok üzdü.”

“Yıkılmadık, yıkılmayacağız. Asıl hedef olan Dünya Kupası’na katılmamız önemli. Oyuncularımızın özverili olması gerekiyor”

“Bu tabloyu unutturacağız”

“Bu bir teslimiyet değildir. Oyuncularımın da hala üzüntüsünün var olduğunu görüyorum. Bütün oyuncularla tek tek konuştum. Onların da görüşlerini ve analizlerini almış oldum. Oyunumuzu tekrar Türkiye’nin beklediği seviyeye taşıyacak gücümüz var. İçimize sinmeyen bu tabloyu unutturacağız. Göreve geldiğimden beri 29 maçımda 6 mağlubiyet aldık. Şunun 3’ünü bu turnuvada zaten. Bu 9 günü bir kabus olarak göreceğiz bunu”

“Başarısızlığımızın analizini yapıyoruz”

”Bu tabloyu yarım bırakmayacağız ve fırça darbelerimize dikkat ederek bu tabloyu tamamlayacağız. İkinci hedefimiz olan Dünya Kupası’na ulaşacağız. Başarısızlığımızın analizini yapıyoruz, yaptık, yapacağız. Beni istemeyenler, eleştirenler de var ama yalnız hissettirmeyen çok büyük bir kesim de var”

“Kulüp takımı düşünmüyorum”

“Kulüp takımı düşünmüyorum. Bulunduğum yer benim için rahatsız edici değil. Elimizde iyi bir oyuncu grubu var. Onlarla birlikte Dünya Kupası’na katılacağımızı düşünüyorum.”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM