• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,29
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,75
Yenişehir Belediyesi vatandaşlara 50 ton soğan dağıttı

Yenişehir Belediyesi vatandaşlara 50 ton soğan dağıttı

reklam"
Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini sürdüren Mersin Yenişehir Belediyesi, dar gelirli ailelerbaşta olmak üzere vatandaşlara 50 ton soğan dağıttı.Mersin Yenişehir Belediyesi ekonomik olarak zor günler geçiren dar gelirli ailelere destek vermeyedevam ediyor. Yenişehir Halk Kart ile her ay vatandaşlara nakdi destek sağlayan ve YenişehirDayanışma Köprüsü uygulamasıyla ihtiyaç sahiplerine her türlü ev eşyası ulaştıran Mersin YenişehirBelediyesi son olarak vatandaşlara 50 ton soğan dağıttı. Yenişehir Belediyesi Sosyal Destek HizmetleriMüdürlüğü ekipleri tarafından 25 ve 50 kilogramlık olarak paketlenen soğanlar ihtiyaç sahibivatandaşlar başta olmak üzere tüm mahallelerde dağıtıldı.
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, yönetim anlayışlarını oluşturan 6 temel ilkeden biri olan“Dayanışma” ilkesi kapsamında çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Ev eşyasından, temel gıdamalzemelerine kadar her alanda ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını vurgulayan Başkan Özyiğit, “Göreve gelirken ‘Yenişehir’de dayanışmayı en üst seviyede tutacağız’ dedik. Ve dayanışmayı 6temel ilkemizden biri olarak belirledik. Hangi vatandaşımızın neye ihtiyacı varsa gerek talep gerektespitlerimiz doğrultusunda olsun, anında destek veriyoruz.
Yenişehir Halk Kart, YenişehirDayanışma Köprüsü ve Yenişehir Belediyesi Aşevimiz ile dar gelirli ailelerimize düzenli olarakyardımda bulunuyoruz. Ayrıca üniversite öğrencilerimize eğitim desteğinde bulunuyor ve engelliolan dezavantajlı hemşehrilerimizin de ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir gayretle çalışıyoruz.Biz bu sorumluluğumuzun farkındayız. Ve bu farkındalık duygusu ile hassasiyetle görev yapıyoruz.İnanıyorum ki dayanışmayla en zor günleri geride bırakacağız. Ayrıca hayırsever hemşehrilerimeduyarlılıklarından dolayı Yenişehirliler adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. Başkan Özyiğit,geçtiğimiz yıl yine Şubat ayında vatandaşlara 150 ton soğan dağıttıklarını da hatırlattı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM