• DOLAR
  %-0,11
 • EURO
  %-0,10
 • ALTIN
  %1,12
 • BIST
  %1,22
Yenişehir Belediyesinden “nöbetçi kütüphane”

Yenişehir Belediyesinden “nöbetçi kütüphane”

reklam"
Mersin Yenişehir Belediyesi, bilgisayar ve ücretsiz internet hizmetinin de sunulduğu ve zengin kitaparşivi ile göz dolduran Ülkü Ongun Kütüphanesi’nde “nöbetçi kütüphane” uygulamasına başladı.İçerisinde EBA destek noktasının da bulunduğu ve görme engelli bireyler için sesli kitap imkânı sunanÜlkü Ongun Kütüphanesi, hafta içi 17 ile 23.00, hafta sonu ise 10 ile 16 saatleri arasında daaçık olacak.
Mersin Yenişehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl hizmete açtığı Ülkü Ongun Kütüphanesi’nde yeni biruygulamaya imza attı ve “nöbetçi kütüphane” uygulamasını başlattı. Uygulama sayesinde öğrencilerve yetişkinler hafta içi mesai saatleri sonrasında ve hafta sonlarında da kütüphanenin tümhizmetlerinden faydalanabilecek. 18 yaşın altındaki öğrenciler de velilerinden izin almak kaydıylaakşam saatlerinde kütüphaneden yararlanabilecek.
Yenişehir Belediyesi Akademi binasındaki kütüphaneden hâlihazırda yüzlerce öğrenci faydalanıyor.Ücretsiz internet erişimi, EBA destek noktası ve sesli kitap hizmeti sunan ayrıca öğrencilerin proje veödev çıktılarını alabildiği, bilgisayarlarını kullanabildiği Ülkü Ongun Kütüphanesi bundan sonra haftaiçi 17 ile 23.00, hafta sonu ise 10 ile 16 saatleri arasında da açık olacak. Böylece öğrencilerkütüphaneden daha uzun süre yararlanabilecek. Nöbetçi kütüphane uygulamasından yararlanmakisteyenler, nöbetçi kütüphane üyeliği başvurusu yapacak ve akşam saatlerinde kütüphaneyikullanabilecek. 18 yaşından küçük öğrenciler de, velilerinin yazılı izni olması kaydıyla nöbetçikütüphane üyeliği yapacak ve mesai saatleri dışında kütüphane hizmetlerinden yararlanabilecek.Ülkü Ongun Kütüphanesi, Edip Buran Kapalı Spor Salonu güneyinde bulunan Yenişehir BelediyesiAkademi binasında hizmet veriyor.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM