• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,29
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,75
Yenişehir Dayanışma Köprüsü ile ihtiyaç sahiplerine eşya desteği

Yenişehir Dayanışma Köprüsü ile ihtiyaç sahiplerine eşya desteği

reklam"
Mersin Yenişehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda başlattığı Yenişehir Dayanışma Köprüsü uygulamasıylayardımsever vatandaşların evlerinde kullanmadığı veya kullanmaktan vazgeçtiği kullanılabilirdurumdaki eşyalarını evlerinden alarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.Mersin Yenişehir Belediyesi, dar gelirli vatandaşlara yönelik sosyal çalışmalarının yanı sırayardımsever vatandaşlarla ihtiyaç sahipleri arasında da köprü oluyor. Başlattığı çalışmaylavatandaşların kullanılabilir durumdaki ev eşyalarını teslim alan Yenişehir Belediyesi bu eşyaları ihtiyaçsahiplerine ulaştırıyor.
Yenişehir Belediyesi ayrıca yardımsever vatandaşların kullanmadığı giysileri detemizleyip, ütüleyerek ihtiyaç sahibi vatandaşların kullanabilmesine imkân sağlıyor.Yardımseverlerden alınıyor, temizleniyor, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyorEvlerinde kullanmaktan vazgeçtiği kullanılabilir durumdaki beyaz eşya, elektronik eşya, mobilya,mutfak eşyası gibi her türlü ev eşyasını ihtiyaç duyanlara ulaştırmak isteyen vatandaşlar 444 33 54numaralı telefondan Yenişehir Halk Masası’na başvuruyor. Belediye ekipleri de kullanılabilir durumdaolan eşyaları vatandaşların evlerinden alıyor ve titiz bir temizlikten geçiriyor.
Yenişehir Halk Masasıüzerinden yardım talebi oluşturan vatandaşların evinde inceleme yapan Sosyal Hizmet Ekipleri de,ihtiyaç duyulan eşyaları belirliyor ve o eşyalar belediye ekiplerince ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor.Yenişehir Belediyesinin çalışması sayesinde yardımsever vatandaşlar hem bağışların en doğru kişiyeulaştığından emin oluyor hem de ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçları gideriliyor. YenişehirBelediyesi, vatandaşların kullanmadığı giysileri de temizleyip, ütüleyerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarınkullanabilmesine imkân sağlıyor.Başkan Özyiğit “halkımız büyük bir duyarlılık gösterdi.”Yenişehir Dayanışma Köprüsü ile ihtiyaç sahiplerine destek verdiklerini ifade eden Yenişehir BelediyeBaşkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir halkı arasında dayanışma bağlarını arttırdıklarını da söyledi.Başkan Özyiğit, “Yenişehir Belediyesi olarak giyecekten, kullanılabilir durumdaki ev eşyalarına hertürlü malzemeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Biliyorsunuz toplumumuzda büyük bir tüketimalışkanlığı gelişti. Yani bir kabanı varken bir kaban daha, bir ceket varken bir ceket daha, birayakkabı varken yenisini özendiren tüketim toplumuna yönelik yapılan çalışmalar sonucunda birkesim hiç alamazken bir kesim yüksek seviyede alıyor, belki de kullanmadan bir kenarda duruyor.Şimdi biz bu malzemeleri, ürünleri alıp vatandaşlarımıza ulaştırma konusunda ortak bir çalışmabaşlattık.
Halkımıza bunu duyurduk, halkımız da büyük bir duyarlılık gösterdi. İhtiyacı olanvatandaşlarımız geliyor burada çocuklarına, eşine ne ihtiyacı varsa alabiliyor” dedi.Yenişehir halkının dayanışma duygusunun son derece yüksek olduğunu vurgulayan Başkan Özyiğit,“Yenişehir Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın dayanışma duygusu son dereceyüksek, yardımlaşmayı seven insanlar. Ne zaman bir sıkıntımız olsa, bir afetle karşılaşsak birmesajımızla buradan bir iki kamyon dolup o afet bölgesine 24 saat içerinde sevk ettiğimiz çokolmuştur. Yenişehir halkına şükranlarımı sunuyorum ve ihtiyacı olan vatandaşlarımız da buradanfaydalanmaya davet ediyorum. Biz burada hem ihtiyacı olan insanlara çağrıda bulunurken, elindeürünü olan, değiştirmeyi düşünen, o ürünü ne yapacağını düşünen vatandaşlarımıza da çağrıdabulunuyoruz. Vatandaşlarımız 444 33 54 numaralı Yenişehir Halk Masası’na ulaşabilirler. Buyardımları, bizim ekibimiz gidip evden teslim alır ve ihtiyacı olan vatandaşlara köprü olarakulaştırır. O konuda da kullanmadığı ürünü sunmak isteyen vatandaşlarımıza bir çağrımız da buşekilde olsun” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM